W czym prać ubranka noworodka?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to długa, ale przyjemna podróż w nieznane. Rodzice stopniowo podczas ciąży gromadzą ciuszki potrzebne od pierwszych dni życia dziecka do garderoby malucha.

Gdy już odetniecie metki, sprawdzicie na metkach, jak prać ubranka, pozostaje już tylko zabrać się do prania ubranek i przygotowanie szafy na przyjście bobasa na świat. Jeśli zastanawiacie się w czym prać ubranka noworodka i jak podejść do tego tematu, postaramy się wyjaśnić podstawowe kwestie i rozwiać wątpliwości, jakie mogą mieć przyszli rodzice.

Jak prać ubranka niemowlęce w pralce?

Czy trzeba prać ubranka dla noworodka?

Zdecydowanie tak! Należy prać dziecięce ubranka po ich zakupie. Ta sama zasada dotyczy ubranek używanych. Komplety ubranek niemowlęcych i pieluchy tetrowe trzeba wyprać zgodnie z informacjami zawartymi na metce. Jeśli wyrzuciliście metki ciuszków po ich odcięciu, to pamiętajcie, że każde ubranko ma wszytą materiałową metkę wewnątrz jednego ze szwów ciuszka.

Sprawdźcie, jaką najwyższą dozwoloną temperaturę prania mają zakupione body i śpioszki. Odzież dla najmłodszych dzieci powinno się prać w jak najwyższych temperaturach, najlepiej 90 stopni, a nie mniej niż 60 stopni. Wysoka temperatura prania zabija nieproszonych gości na materiale.

W przypadku prania delikatnych tkanin, gdy na metce wyraźnie zaznaczono pranie w niskich temperaturach, czyli w przypadku prania ręcznego, mamy do czynienia z niska temperaturą prania ubrań. Prasowanie ubranek będzie tu konieczne, i to prasowanie w wysokiej temperaturze, jeśli taka jest dozwolona w przypadku konkretnej tkaniny.

Jak uprać pierwszy raz ubranka dla maluszka?

Po przestudiowaniu metek ubranek, upierzcie pajacyki, body, śpiochy i półśpiochy w pralce automatycznej z dodatkiem proszku przeznaczonego dla małych dzieci. Ostre, agresywne detergenty mogą powodować alergie skórne, w kontakcie ze skórą dziecka, i mocno drażnić delikatną skórę dziecka. Wybierajcie ubranka z naturalnych tkanin, które można prać w wysokich temperaturach. Niewłaściwe pranie, słabe wypłukanie będzie miało wpływ na wrażliwą skórę dziecka i na stan ubranka po praniu.

Przed praniem zapnij wszystkie zatrzaski, takie jak zatrzaski na boku body kopertowego, zatrzaski na ramieniu body tradycyjnego, wszystkie napki na całej długości pajacyka dla niemowląt. Zapnij zamki bluz do samego końca. Drobne elementy wyprawki, takie jak łapki niedrapki albo czapeczki dla noworodka, schowaj do materiałowego woreczka na bieliznę. Nie pogubią się w pralce.

Noworodek - jak prać ubranka dla noworodka?

Kiedy uprać pierwsze ubranka dla noworodka?

Zgromadziliście już spory zapas ubranek na pierwsze tygodnie życia maluszka. Teraz zastanawiacie się, jak i kiedy prać ubranka niemowlęce, żeby były czyste, świeże i gotowe dla malucha od razu po porodzie. Rozpiszcie plan prania na ostatni miesiąc przed porodem. To optymalny czas, żeby prać ubranka dla noworodka, uprasować, i odłożyć złożone do szafy. Nie warto czekać z tym na ostatnią chwilę przed porodem.

Pranie ubranek białych oddzielcie od prania ubranek kolorowych. Jasne kolory wyprawki dla noworodków wypierzcie osobno, bo nie chcecie by jeden ciuszek w kolorze różowym zafarbował resztę body w kolorze ecru czy białym.

W jakiej temperaturze prać ubranka dla noworodka? W ilu stopniach prać ubranka niemowlęce?

Pierwsze ubranka noworodka należy prać w wysokich temperaturach czyli 90 stopni, ewentualnie 60 stopni. Pranie w wysokich temperaturach ma na celu zabicie roztoczy i innych drobnoustrojów. Zanim zaczniecie jednak pranie ubranek dziecięcych, sprawdźcie na metce, czy zakupione ciuszki można prać w tak wysokich temperaturach. Czym grozi upranie body dla niemowląt w za wysokiej temperaturze? Ubranko może stracić kształty, rozciągnąć się lub skurczyć, i zafarbować resztę odzieży.

Ubranka niemowlęce dla starszych maluchów można próbować już prać w 40 stopniach. Ważne by nie prać ciuszków dla maluszków z ubraniami dorosłych.

Jak często robić pranie ubranek dla dzieci?

Ubranka pierzecie tak często jak to potrzebne. Noworodek może ulewać pokarm, i tym samym świeżo założony kaftanik będzie do zmiany od razu po założeniu. Często zdarza się także, że pieluszka przecieknie. Wtedy ubranko zmieniamy natychmiast, i namaczamy je, na przykład stosując delikatne płatki mydlane. Temperaturę prania ustawiamy do wytycznych podanych na metkach ubrań.

Jak prać używane ciuszki dziecięce?

Używane ubranka noworodka należy prać w jak najwyższych temperaturach, nie mniejszych niż 60 stopni. Droga ubranka do Waszej szafy nie jest do końca znana, więc warto przyłożyć się do dokładnego prania na długim programie pralki, i starannego płukania, a następnie prasowania z użyciem gorącej pary.

W czym prać ubranka noworodka?

Używaj zawsze proszków lub płynów przeznaczonych dla najmłodszych dzieci, z odpowiednimi atestami. Na ten czas najlepiej przestać używać tradycyjnych proszków, które maja intensywne zapachy. Dwa różne proszki w łazience mogą się łatwo pomylić, a poza tym pozostałości proszku zostaną zawsze w niewielkich ilościach w pralce.

Maluch może być alergikiem, i jak najmniejsza ilość chemii będzie dla niego dobrym wyborem. Wypróbuj płatki mydlane do prania ubranek niemowlęcych lub przepis na domowy proszek do prania. Zawsze sprawdzaj na jednym ubranku, czy proszek lub płatki nie uczulają dziecka.

W jakiej temperaturze prać ubranka dla niemowląt?

W przypadku prania ręcznego zawsze będą to niskie temperatury. Ubranka niemowlęce pierzcie jednak w wyższych temperaturach pozbywając się kurzu, drobnoustrojów, i częściowo roztoczy.

Zawsze przed praniem sprawdźcie metkę, czy na pewno ciuszek można prać na przykład w 60 stopniach. Nie przesadzajcie z detergentami. Prasowanie ubranek niemowlęcych także zaczynajcie od czytania wskazówek na metce ciuszka czy pieluszek tetrowych. Skóra dziecka jest bardzo delikatna, i nie warto atakować jej od urodzenia silną chemią, mogąca powodować reakcje alergiczne.

Jak nie zniszczyć ubranek niemowlęcych?

Jak zniszczyć ubranka dziecięce? Można to zrobić bardzo prosto piorąc w zbyt wysokich temperaturach zbyt często. W takim przypadku ze ślicznej sukienki niemowlęcej zostanie szmatka do wycierania kurzy, a tego nie chcemy.

Poza tym trwałe tkaniny nie wytrzymają takiego traktowania. W pierwszych miesiącach życia dziecka skupcie się na ubrankach, których nie trzeba prać ręcznie, wykonanych z czystej bawełny. Najlepiej sprawdzają się ubranka niemowlęce, które nie powodują podrażnienia skóry, a takimi są właśnie ciuszki uszyte z materiałów naturalnych, takich jak bawełna naturalna lub czysta bawełna.

Zobacz, jak łączyć ubranka niemowlęce ze sobą

Poczytaj, jak i dlaczego prasować ubranka niemowlęce

Dowiedz się, czy można suszyć ubranka noworodka w suszarce?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *