Czy można kupować rzeczy dla dziecka przed porodem?

Mama w ciąży

Taka forma pytanie wynika z przesądów panujących wśród ciężarnych mam. Przesądy nie znajdują żadnego uzasadnienia w nauce. Współczesna zaawansowana medycyna nie wiąże w żaden sposób wypadków i różnych nieszczęść z kompletowaniem wyprawki dla noworodka w czasie ciąży. Wręcz przeciwnie. Mama, która jest przygotowana i ma spakowaną torbę do porodu, wyposażoną w pełni garderobę malucha, i urządzany kącik dla dziecka, jest spokojniejsza, gotowa. Zatem czy można kupować rzeczy dla dziecka przed porodem?

Jakie produkty można kupić przed porodem?

Przed porodem możecie kupić wiele produktów potrzebnych w pierwszych miesiącach życia. Przyszła mama na pewno poczuje się lepiej mając wszystkie ubranka i akcesoria gotowe. Po porodzie nie będzie czasu na przemyślane zakupy, bo cały świat mamy pochłonie maluszek.

Przydadzą się z pewnością pieluszki wielorazowe i pieluszki jednorazowe. Popularne pieluchy tetrowe i flanelowe używa się do wytarcia buzi maluszkowi, lub do wyłożenia przewijaka. Pieluchy wielorazowe przerzuca się także przez ramię, bo położyć na nim malucha do noszenia do odbicia po posiłku. Ile sztuk pieluszek zakupić?

  • Pieluchy jednorazowe – 1 opakowanie na początek
  • Pieluchy wielorazowe – 10 sztukW pierwszych tygodniach życia dziecka będzie oczywiście potrzebna szafa pełna ubranek w rozmiarze 56 i 62. Jakie ubranka niemowlęce kupić do wyprawki dla noworodka na początek?
  • Body z długim rękawem dla dzieci urodzonych zimą – 5 sztuk
  • Body z krótkim rękawkiem dla dzieci urodzonych latem lub jako podkoszulka na pozostałe pory roku – 5 sztuk
  • Pajacyki niemowlęce na chłodniejsze pory roku – 5 sztuk
  • Rampersy niemowlęce na lato – 5 sztuk
  • Skarpetki niemowlęce – 5 par
  • Czapeczki kąpielowe – 3 sztuki
  • Łapki niedrapki bawełniane – 2 sztuki
  • Kaftanik i śpioszki w komplecie – 3 komplety
  • Body i półśpioszki w komplecie – 3 komplety

Jakie akcesoria przydadzą się jeszcze dla niemowląt?

  • Okrycia kąpielowe – 2 sztuki
  • Becik z bawełny lub bawełny organicznej
  • Kocyki niemowlęce dopasowane do pory roku – 2 sztuki

Przed porodem na pewno musicie kupić fotelik samochodowy posiadający odpowiednie atesty i wózek głęboki, czyli tak zwaną gondolę. Nie warto z nimi czekać na ostatnią chwilę, bo fotelik przyda się wam już podczas odbierania noworodka ze szpitala i pierwszej podróży do domu. Robienie zakupów w ostatniej chwili jest stresujące i bywa nieudane. Czekanie do zakończenia ciąży do ostatniego tygodnia ciąży jest ryzykowne bo kompletowanie wyprawki to długi i żmudny proces, a na dodatek kosztowny.

 

Jakie produkty można kupić po urodzeniu dziecka?

Po narodzinach dziecka, będzie wiadomo, jak wygląda u was laktacja, i czego potrzebujecie do karmienia piersią (na przykład wkładki laktacyjne). Jeśli z jakiś powodów nie będziecie karmić piersią, to będziecie potrzebować zupełnie innych akcesoriów, takich jak butelki, smoczki, sterylizator do butelek.

Do zakupów po porodzie możecie odłożyć zakup kosmetyków, takich jak sól fizjologiczna do przemywania oczu, krem przeciw odparzeniom, chusteczki nawilżane, czy inne kosmetyki potrzebne do codziennej regularnej pielęgnacji niemowlęcia.

Możecie rozważyć także zakup takich produktów jak monitor oddechu dla maluszka, jeśli uważacie, że jest potrzebny w waszej sytuacji.

Jakie ubranka kupić na pierwsze tygodnie życia niemowlaka?

Body kopertowe idealne dla noworodków w komplecie z półśpioszkami

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Najlepiej jest kupić ubranka przyjazne dla skóry dziecka, z naturalnych materiałów, i najwyższej jakości. Przyszli rodzice często kierują się wyglądem, a nie jakością, a ten ma drugorzędne znaczenie jeśli chodzi o bezpieczeństwo i rozwój dziecka. Dziecku potrze ciuszków miękkich i wygodnych, najlepiej bawełnianych.

Wyprawkę można zacząć od kupowanie body dla noworodka, które zawsze się przydadzą w szafie dziecka. Wystarczy zestawić bodziaka z półśpioszkami lub śpiochami, i zyskujecie wygodny codzienny strój dla dzieci.

Kupowanie ubranek dla dziecka może być przyjemnością, a nie tylko wyzwaniem. Przy drugim dziecku cały proces na pewno przebiega szybciej i sprawniej, bo pomaga w tym doświadczenie zdobyte przy pierwszym dziecku.

Nie warto kupować dużej ilości ubranek, bo trzeba pamiętać, że dziecko szybko rośnie, więc może spotkać was taka sytuacja, że niektórych ubranek w ogóle nigdy nie użyjecie.

Warto zaopatrzyć się w czapeczki kąpielowe i przydatny gadżet, jakim są łapki niedrapki bawełniane na rączki noworodka. Te drobne elementy wyprawki ułatwiają życie i dbają o bezpieczeństwo maluszka i przyczyniają się do prawidłowego rozwoju.

Wyprawka dla noworodka do szpitala – co spakować do szpitalnej torby dla malucha?

Wyprawkę dla noworodka do szpitala warto mieć gotową wcześniej. Taka wyprawka będzie zawierała produkty, które przydadzą się wam po porodzie w szpitalu, gdy maluch będzie już na świecie. Noworodek nie potrzebuje zbyt wielu rzeczy, a jeśli ich zabraknie, możecie poprosić kogoś z rodziny o dowiezienie niezbędnych ciuszków czy pieluszek.

Co zabrać ze sobą do szpitala?

  • Komplety niemowlęce, na które się zdecydowaliście, czyli połączenie body (z krótkim rękawem lub z długim rękawkiem)+półśpioch, kaftanik+śpioszki: 3 sztuki
  • Pajacyki niemowlęce – 3 sztuki
  • Łapki niedrapki – 1 para
  • Czapeczka niemowlęca – 1 sztuka
  • Pieluszki jednorazowe – sporo sztuk:)
  • Pieluszki tetrowe – 3 sztuki
  • Cienki kocyk do przykrycia maluszka

Kiedy spakować torbę do porodu?

Skompletowanie wyprawki zabiera trochę czasu. Kiedy zacząć kupować rzeczy dla dziecka? Najlepiej zabrać się za to wyzwanie w połowie ciąży. Natomiast torba do szpitala powinna być spakowana na początku ostatniego miesiąca ciąży. Pakowanie torby tyle wcześniej ma sens, bo dokładna data porodu nie jest znana, a warto być przygotowanym na każdą okoliczność. Dziecko może przyjść na świat wcześniej niż zakładacie.

Czy można kupować rzeczy dla dziecka przed porodem? Odpowiedź jest jak najbardziej twierdząca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *