Jak przechowywać ubranka niemowlęce?

Ubranka niemowlęce suszą się przed przechowywaniem

Wraz z pojawieniem się nowego członka rodziny pojawia się także konieczność zorganizowania wielu rzeczy, w tym przede wszystkim ubranek niemowlęcych. Odpowiednie przechowywanie ubranek jest kluczowe nie tylko dla utrzymania porządku, ale także dla utrzymania ich w odpowiednim stanie. Oto praktyczny przewodnik, jak efektywnie przechowywać ubranka niemowlęce, nie pogubić się w gąszczu ciuszków, i zawsze mieć odpowiednie produkty pod ręką.

Ciuszki dla niemowląt – sortowanie według rozmiaru i sezonu

Początkowo niemowlęta rosną bardzo szybko, dlatego warto ubrania podzielić według rozmiaru. Przechowujcie ubranka dziecięce na różne etapy rozwoju, co ułatwi szybkie znalezienie odpowiednich strojów dla rosnącego maluszka. Dodatkowo, podzielcie ubrania według pór roku, aby szybko dostosować się do zmieniającej się pogody. Gotowe komplety na dany sezon zawsze powinny być pod ręką.

Podczas zmian pór roku często potrzebne są ciuszki z obu graniczących ze sobą sezonów. Wiosna potrafi jednego dnia zamienić się w upalne lato, więc wygodne ubranka niemowlęce na każdą ewentualność pogodową powinny być dostępne w szafie maluszka.

Gdzie przechowywać ubranka dla niemowląt i noworodków

Stwórzcie centralne miejsce przechowywania wszystkich ubranek niemowlęcych. Szafka, komoda lub specjalne pudło ułatwi utrzymanie porządku. Warto też umieścić etykiety opisowe na pudełkach, informujące o zawartości, co przyspieszy proces wybierania strojów.

Śpioszki i kaftaniki możecie trzymać pogrupowane rodzajem, ale także możecie stworzyć z nich gotowe komplety, które tylko jednym ruchem ręki wyciągacie z komody by przebrać maleństwo. System organizacji szafy niemowlęcej jest ważny od pierwszych dni życia dziecka. Daje Wam komfort łatwego i przemyślanego dostępu do ubranek. Sytuacje w codziennym życiu bywają różne, i czasami ubranka są potrzebne na już, w przypadku awarii pieluszki lub gdy maluch uleje pokarm.

Przechowywanie ubranek suchych i czystych

Przed przechowywaniem ubranek upewnijcie się, że są one czyste i dobrze wysuszone. Jeśli pokusicie się o włożenie chociażby lekko wilgotnych ciuszków maleństwa do szafy możecie spodziewać się rozwoju pleśni wewnątrz mebla i na odzieży. Takiej sytuacji chcecie uniknąć. Nawet naturalny materiał taki jak bawełna może być źródłem rozwoju pleśni, jeśli nie dosuszycie go po praniu i zamknięcie w szafce czy komodzie.

Pojemniki na mokre chusteczki i na pieluszki

Pojemniki do przechowywania pieluszek sprawdzą się w pobliżu Waszego stanowiska do przewijania, czyli najczęściej przewijaka na łóżeczku dziecięcym lub na komodzie. W pobliżu trzymajcie też mokre chusteczki w pudełku. Zamknięte pudełko sprawi, że chusteczki nie będą wysychać. Upewnijcie się, że kosz na brudne zużyte pieluszki ma szczelne zapięcie.

Panujcie nad rozmiarem ubranek malucha

Gdy maluch wyrasta z danego rozmiaru ciuszków, poświęćcie chwilę na przegląd szafy dziecięcej i wymieńcie rozmiar ciuszków na wyższy. Poszukajcie na promocjach i wyprzedażach kolejnego rozmiaru ubranek, tak by mieć zawsze gotowe kilka sztuk, gdy maluch wyrośnie z obecnie noszonego rozmiaru. Podczas zakupów weźcie pod uwagę porę roku. Rodzaj ubranek musi być dostosowany do sezonu. Inne ciuszki dla dzieci przydadzą się na lato, a inne na zimę.

Pamiątkowe pudełko na wspomnienia

Jeśli macie ubranka, które mają dla Was szczególne znaczenie, zastanówcie się nad ich przechowywaniem jako pamiątek. Zwykle są to pierwsze ubranka noworodka, małe łapki niedrapki, pierwsze body w rozmiarze 56, malutka czapeczka kąpielowa, czy buciki niechodki. Pudełka ozdobne mogą być świetnym miejscem na trzymanie tych wyjątkowych ubranek.

Jak przechowywać body niemowlęce?

Body niemowlęce dla zupełnych maluszków i dla starszych dzieci to podstawa każdej szafy dziecięcej od pierwszych dni życia. Muszą być zawsze pod ręką. Pamiętajcie, że dzieci ulewają, a pieluszki mają czasami dramatyczne awarie, i ubranka trzeba zmieniać nawet kilka razy dziennie. Wtedy body niemowlęce poskładane w szufladzie komody, dostępne gdzieś w pobliżu przewijaka, naprawdę się przydają. Uprane i uprasowane body dla maluszka trzymajcie złożone lub zwinięte w rulonik.

Jak przechowywać kaftaniki niemowlęce? Odzież niemowlęca, która chodzi parami

Kaftaniki są doskonałą parą dla śpioszków, dlatego polecamy przechowywać je razem, bo razem tworzą kompletny strój dla niemowlaka. Podczas przewijania będziecie mieli dostęp w obrębie jednej szuflady komody do kaftanika i śpioszków od razu. To funkcjonalne rozwiązanie.

Przechowywanie ubranek niemowlęcych może wydawać się wyzwaniem, ale zorganizowane podejście może znacznie ułatwić życie nowym rodzicom. Pamiętajcie, że porządek w przechowywaniu ubranek przekłada się na spokojniejsze i bardziej zorganizowane dni z maluszkiem.

Komoda na ubranka dla noworodka

Ubranka dla noworodka nie zajmują dużo miejsca. Są naprawdę malutkie i całą garderobę spokojnie zmieścicie w jednej komodzie z szufladami. Jedną najwyższą szufladę przeznaczcie na body kopertowe poukładane rozmiarem (56 lub 62, i może kilka sztuk rozmiaru 68 na wszelki wypadek). Do tej szuflady będziecie sięgać najczęściej, bo body to podstawa niemalże każdego stroju dziecka.

W kolejnej szufladzie ułóżcie kaftaniki i śpioszki, lub półśpiochy. Następnie poukładajcie pajacyki niemowlęce, które możecie sparować z czapeczkami kąpielowymi. pajacyki pełnią funkcję piżamki do spania. Wreszcie jedną szuflade przeznaczcie na skarpetki, rajstopki, łapki niedrapki, buciki kapciuszki.

Co z kombinezonami i zimowymi akcesoriami takimi jak czapeczki, rękawiczki i szaliki?

Kombinezon jesienny czy zimowy warto powiesić na wieszaku blisko wyjścia, tam gdzie będziecie dziecku go ubierać. Podobnie dodatki ubraniowe, takie jak czapki i chusty czy szaliki. Nie potrzebujecie ich w pobliżu przewijaka. Zakładacie je dziecku jako ostatnie, by maluch nie zgrzał się od razu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *