Wejście do Science Museum w Londynie znajduje się przy Exhibition Road, nieopodal akademików Imperial College, i jest bardzo dobrze oznakowane. Obok muzeum znajduje się także niesłychanie słusznie popularne muzeum Historii Naturalnej i muzeum Wiktorii i Alberta. Traficie tam bez problemu kierując się wywieszonymi drogowskazami, lub kolejkami turystów czekających na wejścia do muzeum. Czy warto zwiedzić muzeum nauki w Londynie z dziećmi? A także, czy maluchy poradzą sobie podczas wielogodzinnego zwiedzania muzeum techniki?
Czy za zwiedzanie muzeum nauki trzeba płacić?
Dobra wiadomość jest taka, że wejście do muzeum nic nie kosztuje. Bilety są całkowicie za darmo i nie musicie nic płacić przy wejściu. Płatne jest na przykład wejście do kina IMAX na wyświetlane co około godzinę seanse. Jest to koszt około 12 funtów, jednak nie musicie korzystać z kina by dobrze się bawić w muzeum.
Także krótkie wykłady dawane przez wolontariuszy są darmowe. Z przyjemnością wysłuchałam prezentacji o misji Apollo. Wolontariuszka mówiła z pasją, ciekawie, przeplatając suche fakty anegdotami.
Bilety rezerwujecie wcześniej online na stronie internetowej muzeum. Wybieracie datę wizyty oraz godzinę wejścia. Pokazujecie bilety przy samym wejściu do muzeum. Strażnik przeszuka wam torby by upewnić się, że nie wnosicie żadnych niebezpiecznych przedmiotów i wszyscy przebywający w muzeum są bezpieczni.
Jak dojechać do Muzeum Nauki w Londynie?
Niezawodne londyńskie metro dowiezie was w pobliże wszystkich muzeów. Możecie wysiąść na stacji metra Gloucester Road lub South Kensington. W pobliżu znajduje się również Royal Albert Hall i park Kensington Gardens, oraz pałac Kensington.
Pamiętajcie, że dzieci do lat 11 nie płacą za przejazd metrem i autobusami. Muszą być jednak w towarzystwie osoby dorosłej, która płaci, oraz przejść z opiekunem przez szerszą bramkę właśnie dla rodzin, osób niepełnosprawnych i osób z wózkami.
Nie musicie kupować papierowego biletu na metro, ani inwestować w kartę Oyster. To przeżytki sprzed pandemii. W metrze płacicie na bramkach bezdotykowo, odbijając swoja kartę debetową lub kredytową na wejściu i na wyjściu. Każda osoba z rodziny musi mieć osobną kartę. Nie możecie odbić swojej karty, a następnie przekazać jej nastolatkowi, by odbił ją za siebie. Tak to nie działa.
Metro jeździ szybko i często. W zależności od tego, skąd jedziecie możliwe będą przesiadki, jednak nie jest to zupełnie kłopotliwe w sytuacji świetnego oznakowania i częstego kursowania pociągów.
Metro jest chlubą Wielkiej Brytanii, i słusznie.
W wagonach są specjalne miejsca pierwszeństwa oznaczone jako Priority Seats, z których możecie skorzystać z dziećmi.
Czy w muzeum nauki w Londynie jest dużo ludzi?
Tak, przygotujcie się na prawdziwe tłumy zwiedzające to wspaniałe miejsce, podobne do tłumów w muzeum brytyjskim, muzeum figur woskowych, muzeum Sherlocka Holmesa, London eye, czy Regent’s park. Muzeum jest przygotowane pod najmłodszych dzieci. Jest tez dodatkowo płatny symulator lotów. Jest wystarczająco dużo przestrzeni by wszyscy się zmieścili.
Mimo sporych grup turystów bez problemu dacie radę obejrzeć wystawy, a nawet znaleźć miejsca siedzące na licznych ławeczkach rozmieszczonych w pomieszczeniach, tak by dzieci mogły chwilę przysiąść, zjeść i napić się. Nie ma też kolejek do toalet. Jeśli nie chcecie chodzić po kolejnych piętrach schodami, możecie skorzystać z wind. Na te będziecie jednak musieli chwilę poczekać.
Czy trzeba znać język angielski, żeby zwiedzić Science Museum London?
Poradzicie sobie bez języka. Jednak dzieci rozumieją niewiele z prezentacji multimedialnych i podpisów pod fantastycznymi eksponatami. Tutaj potrzebna będzie pomoc rodziców. Jeśli nie znacie angielskiego, nie zrozumiecie także ciekawych wykładów wolontariuszy, którzy swoimi opowieściami zabierają w wirtualną podróż w czasie.
Czy w muzeum nauki można coś zjeść?
Oczywiście, podobnie jak inne muzeum, science museum oferuje food halle, gdzie można zjeść posiłek i napić się kawy. Możecie zrobić sobie przerwę podczas zwiedzania i odpocząć chwilę od atrakcji. W muzeum znajdziecie także sklepik z pamiątkami, w którym kupicie wszystko, od koszulki, pluszaka, i kubka, aż po teleskop. Są tu ubrania dla dorosłych, i ubranka dziecięce z logo Science museum.
Czy dziecko nie będzie się nudzić podczas zwiedzania?
Nie, bo Science Museum Londyn to atrakcja dla całej rodziny. To nie tylko pierwszy komputer apple do zobaczenia, ale tez interaktywne wystawy, w których możecie coś dotknąć, włączyć, naprawić.
Z dzieckiem zwiedza się inaczej – wolniej, bardziej świadomie, z licznymi przystankami na odpoczynek i przekąski.
Muzeum opowiada wystawami historię rozwoju nauki, techniki, medycyny.
Ile czasu trwa zwiedzanie Muzeum nauki w Londynie?
To naprawdę może być całodzienna wycieczka. Jest tu tyle eksponatów do zobaczenia, historii do posłuchania, że wycieczka do muzeum nauki w Londynie pochłonie wam kilka dobrych godzin, tak jak zwiedzanie każdego innego muzeum w mieście. Nie można uniknąć kolejek, ale są one naprawdę szybko rozładowywane przez pracowników. To świetne miejsce na spędzenie czasu z rodziną z dziećmi.