Zapewne zastanawiacie się, od czego zacząć kompletowanie wyprawki, i jak powinna wyglądać zimowa wyprawka dla noworodka do szpitala. Różni się ona znacznie od wyprawki, którą zabierzecie do szpitala dla malucha latem. Zimowa wyprawka dla noworodka na pewno zajmie wam więcej miejsca w torbie niż ubranka niemowlęce na lato. Oprócz artykułów higienicznych takich jak pieluszki jednorazowe, będziecie potrzebować ubranek, wygodnego i ciepłego kocyka, by przykryć dziecko. Co zatem zabrać do szpitala ze sobą dla dziecka urodzonego w grudniu, styczniu, lub w lutym? Jeśli chcecie uporządkować swoją wiedzę na ten temat, to ten artykuł jest właśnie dla was.
Wyprawka dla noworodka urodzonego zimą – zakupy w sklepach internetowych
Jeśli macie już gotową listę produktów z wyprawki dla noworodka do kupienia, to zastanówcie się, gdzie kupić wszystkie ubranka. Polecam sklepy internetowe z wygodna dostawą do domu, i wygodnymi formami zwrotu, jeśli zakupy nie spełnią waszych oczekiwań. Za zakupy prawdopodobnie zabierzecie się w połowie ciąży ale bliżej okresu jesiennego, kiedy nie będziecie mieli ochoty na wycieczki po sklepach stacjonarnych. W takim wypadku wygodnie jest wybrać sklepy internetowe, które wyprawkę zapakują i wyślą do domu lub do paczkomatu.
W ten sposób oszczędzicie swój czas, a niejednokrotnie finansowe, polując na naprawdę wystrzałowe okazje.
Zimowa wyprawka jest zawsze droższa niż jej letnia wersja. Dlaczego? W zimowej wyprawce musi znaleźć się solidny kombinezon zimowy, stosowne dodatki na spacer, takie jak czapki, szaliki i rękawiczki, oraz zimowe akcesoria do wózka głębokiego. Do zimowej wyprawki musicie dołączyć grubsze kocyki do przykrycia dziecka, być może otulacze i rożki. Poród zimą generuje zupełnie inne koszty i potrzeby.
Skompletuj zimową wyprawkę do szpitala teraz
Kompletując wyprawkę do szpitala na zimę musicie pamiętać by nabyć artykuły higieniczne: pieluszki, płatki kosmetyczne i sól fizjologiczna do przemywania oczu, krem ochronny, chusteczki nawilżane, pieluszki tetrowe do wycierania buzi. W torbie szpitalnej na czas wyjścia ze szpitala musi znaleźć się także solidny kombinezon w najmniejszym rozmiarze początkowym 56 i 62, który posiada już doszyte buciki i rękawiczki. Najlepiej i najwygodniej dla was jest wybrać kombinezon jednoczęściowy zapinany na zamek, który zakłada się podobnie do zwykłego bawełnianego pajacyka.
Pod spód możecie maluszkowi założyć body z krótkim rękawem i pajacyk z wszytymi stopkami. Możecie wybrać pajacyk welurowy lub polarowy. Dodatkowo na stópki możecie nałożyć dziecku skarpetki.
Niewątpliwą gwiazdą wyjścia dziecka ze szpitala jest fotelik samochodowy. Bez niego ani rusz! Podróż maluszka ze szpitala do domu musi być bezpieczna i wygodna. Do fotelika możecie dokupić specjalne śpiworki na nóżki, lub po prostu użyć grubego i ciepłego kocyka do przykrycia pociechy. Kocyk przyda się wam także dla starszych dzieci.
O czym należy pamiętać przed zakupem wyprawki niemowlęcej?
Przed zakupem wyprawki dla noworodka na każda porę roku, należy pamiętać o jej jakości, i na tej jakości się skupić. Maluch nie potrzebuje dużo ubranek na początek. A niektórych z nich, ze względu na szybko zmieniający się rozmiar nawet nie zdąży założyć, dlatego nie warto kupować sporej ilości ciuszków. Jakość jednak ma znaczenie. Ubranka maja ciągły bezpośredni kontakt ze skórą noworodka. Zapewne podobne informacje uzyskaliście w szkole rodzenia.
Zdecydujcie się na naturalne materiały, pozwalające skórze dziecka oddychać. Takim materiałem będzie bawełna, i to jej zawsze szukajcie na metkach produktów dla dzieci. Sztuczne materiały będą miały negatywny wpływ na skórę dziecka.
Kiedy kupić zimową wyprawkę do szpitala dla malucha?
Nie czekajcie do ostatniej chwili by skompletować wyprawkę dla noworodka. Wręcz przeciwnie! Wykorzystajcie czas pięknych długich miesięcy ciążowych, by stopniowo kupować ubranka i pakować torbę dla dziecka do szpitala. Najlepszym czasem na kupowanie ubranek dla pociechy jest drugi trymestr ciąży. Początek macie już za sobą, i każda mama nabiera wiatru w żagle by zacząć wić gniazdo. To najdogodniejszy czas na zakupy w ciąży.
Co zabrać do szpitala dla noworodka zimą
Do szpitala dla dziecka spakujcie najbardziej potrzebne rzeczy. Nie przyda się wam wyjściowa sukienka niemowlęca w rozmiarze 56, ani tiulowa spódniczka, czy nawet eleganckie body koszulowe z muchą dla chłopca. Ten początkowy czas wymaga komfortu dla malucha czy najbardziej podstawowych i komfortowych do noszenia ubranek, ale również łatwych do założenia dla rodzica.
Co przyda wam się w szpitalu po porodzie dla dziecka?
- Body kopertowe z długim rękawem – super łatwe do założenia bobasowi, bo nie trzeba go zakładać przez głowę
- Śpioszki lub półśpiochy – dolna część garderoby niemowlęcej
- Kaftanik niemowlęcy jako para do śpioszków
- Skarpetki i czapeczka kąpielowa
- Rożek niemowlęcy do wygodnego trzymania noworodka na rękach i usypiania
- Pajacyk niemowlęcy rozpinany od szyi do samych stóp
- Rękawiczki niedrapki cienkie bawełniane – aby zabezpieczyć maluszka przed zadrapaniem
- Pieluszki tetrowe do wycierania buzi dziecka
W co ubrać dziecko po porodzie na wyjście ze szpitala zimą w grudniu, styczniu i w lutym?
Trudno podać kompletną listę rzeczy na wyjście ze szpitala w zimowe miesiące, bo zależy ona od indywidualnych preferencji każdego rodzica. Możemy jednak skupić się na tych najpotrzebniejszych. Na pewno przydadzą się ubranka na długi rękaw. Niektórzy rodzice preferują komplety niemowlęce typu kaftanik i śpioszki lub body i półśpiochy. Inni zdecydują się na pajacyki niemowlęce.
Możliwe zestawienia ubranek na wyjście ze szpitala:
- Kaftanik i śpioszki: bawełniane lub welurowe
- Body z długim rękawem i półśpioszki
- Body z krótkim rękawkiem i pajacyk niemowlęcy
Dodatkowo na czas podróży do domu przydadzą się:
- Bezpieczny fotelik samochodowy
- Kocyk do przykrycia dziecka w foteliku lub specjalnie wyprofilowany śpiworek
- Czapka zimowa, szalik, rękawiczki jeśli nie są dołączone do kombinezonu
- Zimowy kombinezon niemowlęcy
Czy noworodek potrzebuje becika?
Becik czyli rożek niemowlęcy ułatwia życia rodzica i daje maluchowi ciepło oraz poczucie bezpieczeństwa. Rożek pozwala trzymać dziecko w wygodnej usztywnionej pozycji i otula malucha ciepłą kołderką. To bardzo przydatny produkt na pierwsze tygodnie życia noworodka dla młodych rodziców. Jeśli cenicie sobie wygodę i lubicie korzystać z całkiem funkcjonalnych gadżetów, to becik różek jest właśnie dla was.